Křest CD a narozeniny

V pátek 6.5. se ve 20:00 hodin zaplnil sál u Košků a soubor bicích nástrojů Aries rozjel narozeninový koncert. Po první skladbě došlo na přivítání přítomných a pak už se pokračovalo v dalším hraní. Aries zahráli skvěle několik svých povedených kousků. Večer se díky jejich výkonu krásně rozjel. Ještě znovu představím soubor jmenovitě, protože se stalo, že jedno jméno ten večer nedopatřením nezaznělo: učitel a vedoucí Sergej Grygorenko, hráli – Mája Klobušická, Klára Šepsová, Nasťa Grygorenková, Blanka Šindelářová, Máša Pogonyševa, Petra Zemanová, Zbyněk Kafka, Ondra Turták, Honza Sovina, Honza Gamba, Vojta Vencl a Jirka Kryspín.

Po nich nastoupila skupina oslavenců, čili Šance. Zahráli jsme skladbu, která už je v repertoáru od samých začátků – Tulák. Po ní přišel na řadu Folsom Prison Blues v naší modernější úpravě, a hned na to Bejt jako vítr. Jako další skladby šly na řadu Mám rád country, Všude mě znají a Ten špás se líbil, za houslového doprovodu, výborně hrajícího, Karla Schreibera. Každá skladba sklidila velký potlesk. A na další dvě písničky se připravila Brigita Černá. Ta si s námi dala Den začíná krásně a Tam pod nebeskou bání. Povedlo se a náš blok jsme zakončili Jezdcem.

Po písňovém bloku byli pozváni na pódium křtící David Gore a Jan Rejent. Bouchlo šampaňské, polilo se CD, my si přiťukli i s bývalým členem – bubeníkem Karlem Procházkou.

Chvilku trvalo než se připravilo pódium pro další hosty večera, pro Fifty-Fifty. Spustili své úpravy filmových melodií. Mohli jsme si poslechnout filmové hity, například z filmů: Krotitelé duchů, James Bond, Ghost Rider, Shrek, Shrek 3, Mision Imposible a dokonce i z nesmrtelného seriálu Sandokan. Byl to pěkný „vodvaz“. Starší generace ukázala, že ještě nepatří do starého železa. Luboš Beránek, Jan Rejent, Michal Triebenekr, Pavel Šén a Jirka Huml.

Opět proběhlo střídání na pódiu, a bylo to i střídání generací. Po staré gardě nastoupili „mladí a neklidní“, a skvěle hrající Grasshoppers. Začli úvodní skladbou svého CD Take It Easy. Následovaly další a další skvěle zahrané kousky z jejich repertoáru, jako jsou písničky z repertoáru Dolly Parton či Allison Kraus s Union Station, Lynyrd Skynyrd, Pavla Bobka a dalších. Jejich složení je také už nějaký pátek stejné: Claudie Rakušanová, Jirka Kryspín, Ondra Pomeisl, Jan Prchal, Marek Čechák, Tomáš Zenkner a Kačka Hercíková a, v zákulisí schován, jejich umělecký vedoucí a pedagog Vladimír Šorsák. Skvěle odehráno!

 Jako další se na pódiu objevil David Gore a jeho Louisiana Alley. To byla skutečná lahůdka, skvěle profesionálně odehráno. Je znát, že hráči jsou opravdu na svém místě! Všechno šlapalo, jak dobře namazaný stroj. „Působivé, ostré vokály v jižanském stylu, kytarové dvojhlasy, nekompromisně šlapající basa s bicíma, klávesy/hammond organ a vokály dodávají plný zvuk, který vás zvedne z židlí! Louisiana Alley žije a dýchá svou muzikou a první skladba vás přesvědčí, že tohle není běžná kapela. Louisiana Alley vás roztancuje, rozbuší vaše srdce a zatřese vaší duší!“ Tak to stojí na jejich stránkách , a je možné s tím jen souhlasit!
Mimo Davida Gorea hráli Pavel Novák, Radim Koller, Radim Kvíčala a Martin Vávra.

 To už se čas přehoupl přes půlnoc, ale ještě nebyl konec.
Na závěr jsme ještě nastoupili my – Šance – a zahráli pár známých countryovek, pak ještě dvě z nového CD a na závěr a rozloučení dva rock’n’rolly. Tímto jsme zakončili přeslavný den, který asi za dalších 40 let už nezažijeme, to možná až další generace 🙂

Děkujeme tímto všem, kteří se přišli podívat, zazpívat si, pobavit se a užít si té atmosféry. Jediným takovým slabším článkem toho večera byl zvuk. Bohužel tento sál je proslaven svou mizernou akustikou, a skutečně dostál své pověsti. Zvuk dobrý, tak do půli sálu, ale pak už jedna nesrozumitelná koule. No, ale i přesto byl tento večer vydařený a i v TV se objeví z této oslavy šot. 🙂 Už se objevil v Minutách regionu od RTV Genus.

Příspěvek byl publikován v rubrice 40 let, fotogalerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.